Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól – jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
Orbán Viktor a kormányülés után közzétett videóüzenetében azt mondta: a januári szélsőséges időjárás komoly próba elé állította Magyarországot, és a múlt heti „hópróbát” sikeresen teljesítettük.
A szokatlan hidegben gondoskodtunk a tűzifaellátásról és a mindenki számára elérhető melegedőkről – tette hozzá.
A kormányfő közölte: a szükséges tűzifa és a melegedők az előttünk álló hetekben is rendelkezésre állnak majd, de a fagyos idő magas fűtésszámlákat is hozott és nagy terhet ró a családokra.
Orbán Viktor a januári rezsistop bevezetését azzal indokolta, hogy mindenki váratlan és jelentős többletkiadásokkal szembesül. A rezsistop azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a családoktól a kormány átvállalja
– ismertette a miniszterelnök.

A szokatlanul kemény tél még nem ért véget, ezért Orbán Viktor azt kérte, mindenki vigyázzon magára, és az emberek vigyázzanak egymásra is.
https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Forbanviktor%2Fvideos%2F2699621910384569%2F&show_text=false&width=560&t=0
MTI



