Több száz résztvevővel zajlott a Jótékonysági Családi Futófesztivál a mai napon a Vásárhelyi Pál Általános Iskolában. A rendezvényen a futóversenyen túl több programmal készültek a szervezők.
Jótékonysági családi futófesztivált szervezett a Vásárhelyi Pál Általános Iskola szombaton, amelyet óriási érdeklődés övezett. A futóversenyek több távban, több korosztályban indultak, így egészen a piciktől a nagyokig bárki rajthoz állhatott. A reggeli órákban a fiatalok, majd a nap hátralévő részében a felnőttek mérettették meg felkészültségüket. Az évek óta népszerű versenyt szívesen látogatják az amatőr és a profi sportolók egyaránt.
A futófesztivál – hűen nevéhez – igazi családi rendezvény volt, ugyanis itt tényleg minden korosztály megtalálta a saját kedvére valót. A gyerekek mellett a rátermett szülők is indulhattak, ugyanis anyuka és apuka futamot is indítottak a szervezők.
Az egészséges életmód népszerűsítése mellett jótékony célja is volt a rendezvénynek, ugyanis véradással egybekötve fontos célt támogathattak a résztvevők. Az eseményen terápiás kutyasimogató, tombola és gyógyító bocsok várták az érdeklődőket, de egészségügyi szűréseken is részt vehettek.
Forrás és további képek: hiros.hu / Tóth Enikő
Fotó: Tóth Enikő