Birtokba vehette a település apraja-nagyja a komplexen felújított Vasas-pályát, ahol nullától kilencvenkilenc éves korig mindenki képes lesz jól érezni magát.
„A Vasas-pálya újjászületik Félegyházán” elnevezésű projekt megmentette a város egyik régi létesítményét, közösségi térré vált, illetve biztosítja egyének, családok, baráti társaságok számára a sportolás lehetőségét.
A felújításnak köszönhetően a város egyik legnépszerűbb közösségi terévé válhat a korábban elhanyagolt terület. Kialakítottak egy kétszázhúsz négyzetméteres, bekerített gumiburkolatú pályát: itt kosárlabdázni, kézilabdázni és focizni lehet. A legkisebbeknek homokos gyermekjátszótér létesült, a futókat négyszáz méteres rekortán futópálya szolgálja. Ám nem csak a rekreációs sportolás lehetőségét biztosítja. KRESZ- pálya is épült, ahol a gyerekek a biztonságos közlekedés alapjait sajátíthatják el.



