Egyszerre három óvoda és egy bölcsőde újult meg Kecskeméten 809,60 millió forintos vissza nem térítendő uniós TOP PLUSZ forrásból, valamint önkormányzati önerőből. A projektnek köszönhetően a Csipcsirip Bölcsőde mellett a Corvina Óvoda 3 feladatellátási helye – a Ceglédi Úti Óvoda, az Ifjúság Úti Óvoda és a Forradalom Utcai Óvoda – épületeinek felújítása történt meg 2024. évben.
Lezárult az a jelentős fejlesztés Kecskeméten, amelynek köszönhetően három önkormányzati fenntartású óvoda és egy bölcsőde is teljeskörű korszerűsítésen esett át. A beruházás a TOP PLUSZ „Szociális és nevelési intézmények fejlesztése, valamint IKT eszközök beszerzése” című projekt keretében történt meg vissza nem térítendő uniós támogatásból valamint Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzatának hozzájárulásából.
A Csipcsirip Bölcsődét, valamint a Corvina Óvoda 3 feladatellátási helyét, a Ceglédi Úti Óvodát, az Ifjúság Úti Óvodát és a Forradalom Utcai Óvodát érintő projekt célja az volt, hogy biztonságos, korszerű, gyermekbarát környezetet biztosítsanak a kecskeméti családok gyermekei számára, hosszú távon elősegítve a város nevelési infrastruktúrájának fenntartható működését.
A beruházások eredményeként a korszerűsített intézményekben a gyermekek komfortosabb környezetben tölthetik mindennapjaikat, amely nemcsak a közérzetükre van pozitív hatással, hanem elősegíti a nyugodt, kiegyensúlyozott fejlődésüket is.
A jellemzően energetikai fejlesztések során megvalósult valamennyi épület utólagos homlokzat-, magastető-, padlásfödém- illetve lapostető-szigetelése, homlokzati nyílászárók cseréje, valamint fűtési rendszer rekonstrukciója, de sor került továbbá napelemes rendszer telepítésére is.
A Csipcsirip Bölcsődében szintén kicserélték az elavult nyílászárókat, hőszigetelték az épületet, felújították az elektromos vezetékeket, korszerűsítették a hőleadó rendszereket, akadálymentesítették az épületet és napelemes rendszert is kiépítettek. Mindezek mellett az önkormányzat további kiegészítő munkálatokat is finanszírozott. Így az elmúlt hónapokban kicserélték a homokozók ülőlapjait, és a gumilapokat, valamint kertrendezésre is sor került. A közel 810 millió forintos uniós támogatással és az önkormányzat 291 millió forintos hozzájárulásával együtt összesen 1,1 milliárd forintot fordított a város a négy intézmény felújítására.
A 2014-2020-as Terület és Településfejlesztési Operatív Program (TOP), valamint a 2021-2027-es TOP Plusz programozási időszak keretében mindösszesen 10 önkormányzati óvoda és 4 önkormányzati bölcsőde felújítása, továbbá 5 szintén városi bölcsőde megépítésevalósult meg Kecskeméten. A fejlesztések hozzájárultak a gyermekek nevelési feltételeinek javításához, az esélyegyenlőség biztosításához és a fenntartható működéshez.
Forrás: hiros.hu