Megmutatta Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzatának vezetése a ,,Fenntartható humán infrastruktúra” című felhívásra benyújtott „Szociális és nevelési intézmények fejlesztése, valamint IKT eszközök beszerzése” című pályázat keretében megújult Csipcsirip Bölcsődét 2025. március 25-én.
Mint elhangzott, a széchenyivárosi épület korszerűsítése annak a projektnek a része, amely során összesen négy önkormányzati intézmény felújítása történt meg Kecskeméten. Az önkormányzat ugyanis 809.6 millió forint támogatást nyert köznevelési, szociális és gyermekjóléti feladatokat ellátó önkormányzati épületek energetikai felújítására, valamint infokommunikációs technológiai eszközök beszerzésére. Így a projektnek köszönhetően a Csipcsirip Bölcsőde mellett a Corvina Óvoda 3 feladatellátási helye – a Ceglédi Úti Óvoda, az Ifjúság Úti Óvoda és a Forradalom Utcai Óvoda – épületeinek felújítása valósult meg, A közel 810 millió forintos uniós támogatással együtt összesen 1,1 milliárd forintot fordított a város a négy intézmény felújítására.
Csipcsirip Bölcsődében a teljes fejlesztésre a város 291 milliót fordított. A projekt keretében az elavult nyílászárókat kicserélték, hőszigetelték az épületet, felújították az elektromos vezetékeket, korszerűsítették a hőleadó rendszereket, akadálymentesítették az épületet és napelemes rendszert is kiépítettek. Mindezek mellett az önkormányzat plusz, kiegészítő munkálatokat is finanszírozott. Így az elmúlt hónapokban kicserélték a homokozók ülőlapjait, és a gumilapokat, valamint kertrendezésre is sor került.
Forrás: keol.hu
Galéria: