Nemzetiségi nap a Vásárhelyi Pál Általános Iskolában

A bajor népviseletet tükröző fellépő ruhákat kaptak a német önkormányzattól, a Vásárhelyi Pál Általános Iskola német tagozatos osztályai. Az ajándékot pénteken reggel az intézmény nemzetiségi napján kapták meg a diákok.

A német nemzetiségi tagozat elindulásának 20 éves évfordulóját ünnepli az idei tanévben a Vásárhelyi Pál Általános Iskola. A jeles évforduló állt a középpontban az intézmény mai nemzetiségi napján.

A rendezvények sorát reggel az alsó tagozatos osztályok kezdték az iskola aulájában, akiket Szalayné Mónus Ildikó főigazgató, aki tartalmas, vidám napot kívánt a diákoknak. Az egész napos műsorát reggel zenés, táncos, verses műsorával indult, később pedig színházi előadás, irodalmi verseny várta az érdeklődőket.

Az eseményre készülve a sváb hagyományokat bemutató kiállítás is nyílt az iskolában. A Német Települési Nemzetiségi Önkormányzat ezúttal is támogatta az eseményt, most 11 bajor népviseletet tükröző fellépő ruhát adtak használatba a nemzetiségi osztályoknak.

„Egy sikeres pályázatnak köszönhetően sikerült megvásárolnunk az 5 lány ás 6 fiú ruhát. Mostantól a rendezvények ezeket tudják majd használni a diákok.” – tájékoztatta a Kecskeméti Médiacentrumot Neuendorfné Rózsa elnök, a nemzetiségi önkormányzat elnöke.

Az alsó tagozatos diákok már az új ruhákban léptek fel a nemzetiségi napon. Az eseményt finomságokkal támogatta a német kulturális centrum alapítvány is.

Forrás: hiros.hu

Nemzetiségi nap, Vásárhelyi Pál Általános Iskola

szerkeszto

Oszd meg másokkal is!
BácsHír