A Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a sikeres mestervizsgát követően ünnepélyes mesteravatót rendezett 2023. december 12-én, kedden. Mivel az iparkamara kecskeméti székházát felújítják, ezért az ünnepség helyszíne idén az egykori Iparos Otthon, a jelenlegi Ifjúsági otthon tükörterme volt.
Ezúttal 40 kiváló szakember vette át szakmájának mesterlevelét a mestervizsga-bizottságok elnökeitől és Gaál Józseftől, a Bács-Kiskun Váregyei Kereskedelemi és Iparkamara elnökétől.
Autószerelő mesterek lettek: Bozsik Tamás, Biró Géza Mátyás, Borsik János, Cseh János, Gránicz László, Halmavánszki Zsolt, Juhász Csaba Béla, Kamasz László, Károlyi Botond, Kurcz Péter, Nagy László, Sárközi Lajos, Simon Péter, Tóth László, Turú Dániel, Vincze Zsolt Bendegúz, és Zombor Attila.
Gázfogyasztó berendezés-és csőhálózat szerelő mesterek lettek: Bodor László, Czerman János, Krizsán Csaba, Lajos István, Pataki Róbert Ákos, és Schmidt Mátyás.
Kozmetikus mesterek lettek: Bimbó Veronika Katalin, Dignerné Zsákai Esztella, Gál Noémi, Haraszlinné Cseh Szilvia, Kelő Krisztina, Sipos-Laczi Gyöngyi és Tabi Tünde.
Kőműves mesterek lettek: Acsai-Varga László, Almási Csaba, Czeglédi Richárd, Darányi Imre, Kiss Csaba, Kökény Gábor, Labancz Imre, Lakatos Patrik, Novák Viktor és Róth Viktor
A Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara mestervizsga bizottságai előtt sikeres mestervizsgát tett szakemberek fogadalomtételét Kelő Krisztina kozmetikus mester mondta el elsőként. Az újonnan avatott mesterek nevében pedig Tabi Tünde mondott ünnepi beszédet.
Az ünnepi alkalmat felhasználva az esemény kezdetén elismeréseket is átadtak. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Mesterképzési és Mestervizsga Szabályzatában foglaltak alapján a térség gazdasági fejlődésében betöltött kimagasló szakmai tevékenységéért, valamint a tanulók képzésében és nevelésében betöltött példamutató szerepéért a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara Aranykoszorús mesterré nyilvánította Józsa Lászlót. Továbbá szakmai munkájának elismeréseként aranykoszorús mester címet adományozott a Kamara VargánéBalla Mária szakács mesternek. A mester évtizedek óta magas színvonalon végzi vendéglátóipari tevékenységét Tiszakécskén és kistérségében. Egyéni vállalkozóként nap, mint nap őrzi a magyar konyha hagyományait, ízvilágát. Tudását a helyi fiatalokkal a duális szakmai képzés keretében megosztotta. Embersége, önzetlensége példaértékű a vállalkozói közösségnek.
A mestervizsgáztatás területén nyújtott kiemelkedő és áldozatos munkájukért a vármegyei kamara emlékdíjban részesítette a leköszönt mestervizsga elnököket:
Domokos József szakács szakma
Horváth Imre pincér, felszolgáló
Ballus Edit férfi- és női ruhakészítő
Szabó József karosszérialakatos
Hornyák Sándor gázvezeték- és fogyasztóberendezés szerelő
Gábris Elek Andor fényképész
Szili József asztalos
Szűcs Pál ács-állványozó
Józsa László villanyszerelő
Benedek Tamás József fogtechnikus
Az ünnepségen elhangzott, hogy a magyar nemzetgazdaság stratégiai érdeke a minőségi szakképzés és az erre épülő mesterképzés. A mestervizsgáztatás a gazdaságot képviselő kamarák feladata, kompetenciája, amelyet kiemelt feladatként kezelnek.
A mestervizsga a szakemberek szakmai fejlődési folyamatában jelentős mérő-, értékelő és minősítő szintet hivatott képviselni. A minőségi színvonalon képzett mesterek szakmai tudásuk, munkatapasztalatuk, munkakultúrájuk birtokában hozzájárulnak a vállalkozások eredményes vezetéséhez, a vállalkozások munkafolyamatainak irányításához, szakmájuk, hivatásuk tovább örökítéséhez, a foglalkoztatáshoz, a munkahelyteremtéshez. A mestervizsga célja, hogy a szakemberek számára biztosítsa a szakmai fejlődés és az egzisztenciális életpályamodell, karrier kialakításának lehetőségét, valamint a tanulóképzéshez és vállalkozásvezetéshez szükséges ismeretek elsajátítását.